گروه بومزی با تولید محصولات خود روندی متفاوت را آغاز کرده است. این مجموعه پس از چند سال مطالعه و فعاليت در حوزه توليد اسباب‌بازی‌هاي فكري محصولاتي نظير بازی‌خانه، گنجه و حبه را وارد بازار كرده است.

 

بازی کردن برای کودکان بسیار حیاتی است و جزئی از کودکی آن‌ها را تشکیل می‌دهد. از طرفی کودکی دورانی است که والدین سعی می‌کنند اکثر نیازهای کودکشان را برآورده کنند. بنابراین پرداخت هزینه برای خرید اسباب‌بازی غیر قابل ‌انکار است. همچنین ازآنجاکه بخش مهمی از آینده کودکان و علایق و سلایق آن‌ها ریشه در کودکی دارد، بنابراین انتخاب نوع بازی و اسباب‌بازی حائز اهمیت است وکسی نمی‌تواند نقش آن را در شکل دادن شخصیت کودک نادیده بگیرد.

گاه کودکان به اسباب‌بازی‌هایشان و در حقيقت به هر شيئي که با آن سروکار دارند، اهميت می‌دهند و این تجارب دوران کودکی به نگرش‌ها، ارزش‌ها و اعتقادات در حال شکل‌گیری آن‌ها کمک می‌کند. کارشناسان حوزه کودک اذعان دارند که اسباب‌بازی خطوط شکل‌گیری (نگرش‌ها، ارزش‌ها و اعتقادات) را تعيين نمی‌کنند اما امر شکل‌گیری را ممکن می‌سازند. بااین‌همه بزرگسالان تلاش‌های آگاهانه‌ای براي تحت تأثير قرار دادن پرورش کودکان خود صورت می‌دهند. اين امر هم در مورد والدين و هم معلمان صدق می‌کند و انتخاب‌های آن‌ها، نوع و حفظ اسباب‌بازی‌ها و نيز تجارب کودکان تحت مراقبتشان را تحت تأثير قرار می‌دهد.

با توجه به تأثیرگذاری مقوله‌های فرهنگی در رشد شخصیت کودکان، گروه بومزی با در نظر گرفتن الگوهای بوردسازی در سراسر جهان و تلفیق آن با اصول فرهنگی ایران بیزی بورد را ساخته است. از این‌رو هیچ آسیب یا ضرر فرهنگی در این بازی‌ها وجود نخواهند داشت. هم چنین بیزی بورد به تولید گونه‌های مختلفی از اسباب‌بازی‌ پرداخته است که زمینه را برای افزایش (عمدتاً) سطوح رشد شناختی، تعاملی و هیجانی کودکان فراهم می‌کند.

گروه بومزی با تولید محصولات خود روندی متفاوت را آغاز کرده است. این مجموعه پس از چند سال مطالعه و فعاليت در حوزه توليد اسباب‌بازی‌هاي فكري محصولاتي نظير بازیحانه، گنجه و حبه را وارد بازار كرده است. نکته بسیار مهم و قابل‌توجهی که در اسباب‌بازی‌های چوبی گروه بومزی دیده می‌شود سازگاری آن‌ها با محیط‌زیست است که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد. سلامت و سازگاری با محیط‌زیست: یکی از اهداف اصلی اسباب‌بازی‌های چوبی گروه بومزی

این روزها در کشورهای اروپایی یکی از مقوله‌های مهم روز حفظ محیط‌زیست است. در کشور ما هم برای کار با محصولات سبزتر و سازگار با محیط‌زیست دغدغه‌های زیادی دیده می‌شود. ولی آنچه در بسیاری از تولیدات و حتی در بازار کار با کودک و اسباب‌بازی دیده می‌شود عموماً ساخته‌شده از متریال مصنوعی هستند که به محیط‌زیست، کارگران تولیدکننده و افراد مصرف‌کننده آسیب می‌زنند و چالش دشواری به وجود می‌آورند.

از زماني كه توليد اسباب‌بازی‌هاي چوبي به‌عنوان يك کسب‌وکار مطرح شد، سه قرن می‌گذرد. اين کسب‌وکار از رونق رو به رشدي برخوردار بود تا اينكه جنگ جهاني دوم معادله‌ها را تغيير داد. توليد ارزان و انبوه اسباب‌بازی‌هاي پلاستيكي توجه تولیدکنندگان را به خود جلب كرد و رفته‌رفته رزين جاي چوب را گرفت. اما ویژگی‌های منحصربه‌فرد چوب باعث شده بار ديگر محصولات چوبي جان تازه‌ای بگيرند و حس نوستالژيك پدر و مادرها را براي تهيه اين مدل از اسباب‌بازی‌ها تحريك كنند. به عنوان مثال چیزی که در چوب بسیار خاص و جذاب بومزی است، حس زنده‌بودن و ارتباطی است که می‌توان با آن برقرار کرد. چوب زنده است و حس خوب طبیعت وزندگی را انتقال می‌دهد. خلاصه‌ای از ویژگی‌های کلی گروه بومزی در خلق بیزی بورد ایرانی

از دیگر ویژگی‌های منحصربه‌فرد محصولات بومزی که والدین هنگام خرید اسباب‌بازی به آن‌ها توجه می‌کنند به ترتیب اولویت در ذیل موردبررسی قرارگرفته است.

1) کاربرد: دیگرهدف مهم در تولید اسباب‌بازی‌های گروه بومزی ایجاد فرصتی برای خلاقیت و یادگیری بیشتر کودکان است. بسته اسباب‌بازی‌های گروه بومزی سعی دارد فضایی خلاقانه، برابر و غیر جنسیتی را برای رشد و افزایش توانمندی‌های ذهنی و جسمی کودکان فراهم کند. تمام محصولات این مجموعه سبب افزایش توانایی‌های ذهنی، شناختی و اجتماعی و افزایش حس خلاقیت و کنجکاوی کودک می‌شود؛ همچنین تأثیرات مثبت ناشی از تعامل کودک-والد را نیز به همراه خواهد داشت؛ این در حالی است که اسباب‌بازی‌های پلاستیکی و باطری دار اغلب صرفاً برای سرگرم کردن طراحی‌شده‌اند و معمولاً پر سروصدا و محرک هستند درصورتی‌که این اسباب‌بازی‌ها باهدف پرورش قوه تخیل و تقویت مهارت‌های شناختی و حل مسئله طراحی‌شده‌اند.

2) ظاهر اسباب سازی: این محصولات با داشتن رنگ‌های شاد، جذاب و داشتن ظاهری زیبا باعث افزایش شور و هیجان کودک برای بازی کردن می‌شود.

3) تناسب اسباب‌بازی با سن کودک: این محصول مناسب گروه سنی 1 تا 5 (6) سالگی می باشد.

4) ایمنی اسباب‌بازی: در تهیه اسباب‌بازی‌های چوبی گروه بومزی از روغن‌های گیاهی و رنگ‌های پایه آب استفاده ‌شده است و آسیبی به محیط‌زیست و کودکان نمی‌رساند. علاوه بر این، طبیعی بودن بافت چوب حس کودک را برای لمس، احساس و کشف تحریک می‌کند و دنیایی آرام‌بخش را برای او به ارمغان می‌آورد. روند تولید این اسباب‌بازی‌ها نیز پایدار است به این معنی که آلاینده‌ای تولید نمی‌شود.

محصولات حاضر از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد تهیه‌شده و فاقد هرگونه مواد سمی می‌باشند؛ تمام محصولات قابل شستشو بوده و همچنین فاقد لبه‌های تیز و خطرزا می‌باشند، دارای استانداردهای لازم بوده و ازلحاظ ایمنی در سطح بالایی قرار دارند.

6) تنوع اسباب‌بازی: محصولات بومزی به دلیل داشتن تنوع بالا در قطعات و رنگ‌بندی باعث افزایش حس کنجکاوی و خلاقیت کوک و پرورش استعدادهای گوناگون کودک می‌شوند.

7) قیمت اسباب‌بازی: داشتن قیمت مناسب و کیفیت بالاتر در مقایسه با محصولات مشابه نسبت به نمونه‌های خارجی یکی از جنبه‌های موردنظر گروه بومزی بوده است که در ساخت نمونه‌های مختلف موردتوجه قرارگرفته است. همچنین اسباب‌بازی‌های چوبی به دلیل دوام و عمر زیادی که دارند، اغلب نسل به نسل منتقل می‌شوند. این امر آن‌ها را در مقایسه با سایر انواع اسباب‌بازی‌ها به‌صرفه‌تر می‌کند.

8) تناسب اسباب‌بازی با فرهنگ و ارزش‌های جامعه: با توجه به اینکه تمام محصولات طراحی‌شده تولید داخلی هستند، کاملاً متناسب بافرهنگ ملی و ارزش‌های جامعه می‌باشند. با توجه به این‌که سرانه مصرف اسباب‌بازی در ایران حدود 5 دلار است و به دلیل واردات بیش‌ازحد، تولیدات داخلی را تنها از طریق تبلیغات جذاب می‌توان شناساند. بومزی با در نظر گرفتن اینکه صنعت اسباب‌بازی سومین تجارت پرسود جهان است می‌کوشد تا بخش وسیعی از بازار اسباب‌بازی ایران را نیز به عنوان کالای ایرانی و البته تخصصی در اختیار بگیرد. قطعاً حمایت شما از محصولات بومزی باعث دستیابی به این هدف می‌شود.

هدف مهم در تولید اسباب‌بازی‌های گروه بومزی ایجاد فرصتی برای خلاقیت و یادگیری بیشتر کودکان است